جمعیت هلال احمر استان اردبیل

چهارشنبه 08 بهمن 1399
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل:

بانک امانات تجهیزات پزشکی در همه شهرستان های استان تشکیل و تقویت می شود

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تا پایان سالجاری، بانک امانات تجهیزات پزشکی در همه شهرستان های استان تشکیل و تقویت می شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تا پایان سالجاری، بانک امانات تجهیزات پزشکی در همه شهرستان های استان تشکیل و تقویت می شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر ۱۴ دی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: در این زمینه در شهرستان پارس آباد تجربه موفقی داشتیم و باید در همه شهرستان ها این بانک امانات تشکیل شود
ضربی با بیان اینکه راه اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در شهرستان ها کاری ماندگار است، تصریح کرد: با راه اندازی این بانک می توان به کمک خیرین و نوعدوستان یاریگر بیماران بود و تجهیزات را به صورت امانتی در اختیار آن ها قرار داد.
این مسئول اضافه کرد: خانه های هلال یکی از برنامه های اولویت دار جمعیت هلال احمر کشور است و تاسیس و راه اندازی خانه های هلال در روستاها تبدیل به قانون شده است و باید در راستای تشکیل و راه اندازی خانه های هلال بیشتر فعال باشیم.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه طرح شهید سردار سلیمانی و طرح  ناظران سلامت از قبل با همکاری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شد، ادامه داد: این طرح ها و طرح ناظران ارشادی و توصیه های بهداشتی جزء طرح های مهمی است که در جهت پیشگیری و قطع زنجیره بیماری کرونا بایستی همکاری شود.
ضربی با بیان اینکه پیگیری پایگاه های جاده ای در سه شعبه مشگین شهر، کوثر و پارس آباد انجام شده است، ادامه داد: پس از طی مراحل اداری و کارشناسی آن انشاا... کارهای عمرانی آن شروع خواهد شد. 
وی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی و ناظران سلامت را با همکاری نهادهای مختلف به جد پیگیر هستیم زیرا  کرونا هم نوعی معضل جامعه است و به مانند زمان زلزله و سیل جمعیت هلال احمر وظیفه خود می داند در این بحران هم کنار مردم باشد.
حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: بحث ۹ دی فوق العاده حساس و روز بصیرت است و در این روز مردم ایران به این نتیجه رسیدند هر کس پشت پرچم ولایت فقیه بماند در امنیت، پیشرفت و آسایش کشور نقش موثری دارد.
این مسئول اضافه کرد: هر قدر در باب ولایت پذیری و اطاعت از ولایت فقیه موفق باشیم به همان اندازه امنیت روانی، اجتماعی، خانوادگی و بین المللی خواهیم داشت.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمیعت هلال احمر استان با بیان اینکه چشم تمام مسلمانان دنیا به ایران است، ادامه داد: با امنیت ایران، امنیت مسلمانان جهان هم تامین می شود. 
فاطمی نیا اضافه کرد: جایگاه شهید سلیمانی در نظام جمهوری اسلامی ایران مشخص است و این شهید مالک اشتر مقام معظم رهبری بود.
لازم به ذکر است که در این جلسه، معاونان جمعیت هلال احمر استان و روسای شعب شهرستان ها به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر