جمعیت هلال احمر استان اردبیل

پنجشنبه 16 تیر 1401

برگزاری مانور زلزله فرضی با حضور ۹۰ نفر نیروی عملیاتی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مانور زلزله فرضی با قدرت ۵.۵ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در شهرستان نمین خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مانور زلزله فرضی با قدرت ۵.۵ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در شهرستان نمین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی عصر ۲۲ خرداد با اعلام این خبر افزود: این مانور فرضی در شهرستان نمین و با حضور تیم های اردبیل و نیر به عنوان شهرستان های معین و با حضور فرماندار و مسئولین شهرستانی برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۹۰ نفر از نیروهای عملیاتی در این مانور حضور داشتند، تصریح کرد: این تیم ها در قالب تیم های ارزیاب، پشتیبان، درمان اضطراری، بانوان در قالب تیم توانا و اعضای شورای معاونین بودند تا میزان آمادگی خود را بسنجند.
ضربی با بیان اینکه در این مانور ۶۰ دستگاه چادر امدادی برای ۶۰ خانوار (۳۰۰ نفر) به کار گرفته شده ادامه داد؛ تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر با بکارگیری ۲۰ دستگاه خودروی عملیاتی امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه به بهانه این مانور برای ۷ شهرستان دیگر استان آماده باش اعلام کرده ایم تا در صورت نیاز به محل حادثه اعزام بشوند، تصریح کرد: این مانور برای شناسایی نقاط ضعف و رفع آن ها و تقویت نقاط قوت است.
فرماندار شهرستان نمین هم گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر در کمترین زمان در محل مانور حاضر شده و نسبت به برپایی و تجهیز چادرها اقدام کردند.
عاطف ناصری اظهار کرد: این سرعت عمل نشان از آمادگی بالای جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی در حوادث احتمالی است.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر