جمعیت هلال احمر استان اردبیل

یکشنبه 05 بهمن 1399
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

امدادرسانی به 34 مورد حادثه در یک ماه اخیر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی عوامل این جمعیت به 34 فقره حادثه در دی ماه سال جاری خبر داد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی عوامل این جمعیت به 34 فقره حادثه در دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، بهزاد نواختی مقدم صبح 2 بهمن ماه با اعلام این خبر افزود: بیشترین نوع حادثه به ترتیب 23 فقره تصادفات جاده ای، 5 مورد برف و کولاک، حوادث شهری و کوهستان هر کدام 2 مورد، یک مورد سیل و آبگرفتگی و یک مورد حادثه هوایی بوده است.

وی با اشاره به اینکه 202 نفر از هموطنان در این حوادث آسیب دیده بودند، اضافه کرد: بیشترین حادثه دیدگان هم به ترتیب در حوادث جاده ای با تعداد 152 نفر، 42 نفر در برف و کولاک، 4 نفر در حوادث کوهستان، 3 نفر در حوادث شهری و یک نفر هم در حادثه هوایی بوده است.

نواختی مقدم با بیان اینکه در این حوادث 60 نفر از هموطنان مصدوم شده بودند، ادامه داد: 56 نفر در حوادث جاده ای، 2 نفر در برف و کولاک، یک نفر در حوادث شهری و یک نفر هم در حادثه کوهستان مصدوم شده بودند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این حوادث 16 نفر را به مراکز درمانی انتقال و 3 نفر را به صورت سرپایی درمان کرده اند، تصریح کرد: طی یک ماه جمعیت هلال احمر استان اردبیل با 210 نفر نیروی عملیاتی در قالب 58 تیم عملیاتی به امدادرسانی پرداخته اند.

این مسئول اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با به کارگیری 65 دستگاه ناوگان ترابری متشکل از 32 دستگاه خودروی آمبولانس، 22 دستگاه خودروی ست نجات، 9 دستگاه خودروی پشتیبانی و 2 دستگاه خودروی سنگین در دی ماه به هموطنان حادثه دیده امدادرسانی کرده اند.

نواختی مقدم با اشاره به اینکه انتظار می رود هموطنان قبل از مسافرت ها از وضعیت آب و هوا و جاده ها مطلع شوند، افزود: همراه داشتن آذوقه و لباس گرم در طول سفرهای زمستانی یک ضرورت است که باید هموطنان به آن ها توجه داشته باشند.

کلمات کلیدی