جمعیت هلال احمر استان اردبیل

یکشنبه 05 بهمن 1399
معبودی خبر داد:

۳۵۸۰ نفر توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در برف امدادرسانی شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: عوامل این جمعیت در روزهای برفی به ۳ هزار و ۵۸۰ نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: عوامل این جمعیت در روزهای برفی به ۳ هزار و ۵۸۰ نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی با اعلام این خبر افزود: ۳۰۰ نفر نجاتگر طی ۶۰ عملیات امدادی به این افراد امدادرسانی کردند.
وی اضافه کرد: ۹۲۵ نفر توسط جمعیت هلال احمر در پایگاه های بین شهری، مساجد و مراکز آموزشی اسکان اضطراری داده شدند‌.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: ۱۶ زن باردار و ۷ بیمار دیالیز هم توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شدند.
معبودی با اشاره به حضور بالگرد جمعیت هلال احمر در استان اردبیل تصریح کرد: امروز با مساعد شدن هوا بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر در شهرستان خلخال، در ۶ روستا امداد هوایی انجام شده و بسته های غذایی ۷۲ ساعته نان بین آن ها توزیع گردید که امداد هوایی ۳ روستا محاصره شده در برف نیز فردا انجام خواهد شد.
وی گفت: در این عملیات ها ۱۷ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی ست نجات و ۱۵ دستگاه خودروی پشتیبان امدادرسانی کرده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: ۴ نفر از مسافران در گردنه اسالم گرفتار شده و در قهوه خانه مانده بودند که با بالگرد هوایی به مناطق امن انتقال داده شدند.
معبودی با بیان اینکه ۳۶۰ بسته اضطراری و ۵۸۴ تخته پتو بین گرفتار شدگان در برف توزیع شده است، ادامه داد: ۲۱‌ بهمن بارش برف در استان آغاز شد اما با توجه به آمادگی نیروهای نیروهای جمعیت هلال احمر استان از همان ساعات اولیه امدادرسانی ها آغاز شد.
کلمات کلیدی