جمعیت هلال احمر استان اردبیل

چهارشنبه 08 بهمن 1399
به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

مانور پناهگیری و خروج اضطراری در بیله سوار برگزار شد

همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور پناهگیری و خروج اضطراری در بیله سوار برگزار شد.

همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور پناهگیری و خروج اضطراری در بیله سوار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز شنبه ۶ دی فراخوان تیم های عملیاتی و امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان بیله سوار و همچنین نیروهای شهرداری و آتش نشانی با حضور فرماندار شهرستان اعلام شد تا میزان آمادگی این نیرو ها مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد.
همین انتشار فراخوان کافی بود تا نیروهای امدادی و تیم های عملیاتی با حضور به موقع و در سریع ترین زمان ممکن میزان آمادگی کامل خود را به منضه ظهور برسانند تا نشان دهند در هر ساعت از شبانه روز آماده امدادرسانی به هموطنان هستند.
میزان آمادگی بالای نیروهای امدادی مورد تحسین حسن قبادی فرماندار شهرستان بیله سوار شد اما کار تنها محدود به فراخوان نیروهای امدادی و تیم های عملیاتی شهرستان نبود بلکه بعد از این فراخوان، خودروهای امدادی و لجستیکی در سطح شهر رژه رفتند تا قوت قلبی برای مردم این شهرستان باشند.
اجرای مانور پناهگیری، خروج اضطراری و برپایی چادر اسکان از دیگر برنامه های این جمعیت در سطح شهرستان بود.
 
 شهرستان بیله سوار در مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و کشور همسایه جمهوری آذربایجان واقع شده و طولانی ترین رود مرزی کشور یعنی رود ارس از این شهرستان عبور می کند و همین دو مساله سبب شده است که ارتقای آمادگی نیروهای امدادی در این شهرستان ضرور دو چندان یاید.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر