جمعیت هلال احمر استان اردبیل

سه شنبه 19 اسفند 1399
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

آزمون 98 نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان برای دریافت درجه ایثار.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری آزمون درجه ایثار با حضور 98 نفر از نجاتگران با درجه یکم جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری آزمون درجه ایثار با حضور  98 نفر از نجاتگران با درجه یکم جمعیت هلال احمر استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی صبح ۴ بهمن در آیین افتتاح برگزاری آزمون درجه ایثار استان با اعلام این خبر افزود: آزمون ارتقای درجه نجاتگران استان اردبیل با حضور ناظران سازمان امداد و نجات طی دو روز در محل سالن منادیان صلح جمعیت استان در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان از تعداد نجاتگران بالایی برخوردار است تصریح کرد: باید از ظرفیت های آن ها برای خدمت رسانی مطلوب به مردم بهره مند شویم.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی موجب ارتقای سطح علمی می شود، ادامه داد: وجود این عزیزان سرمایه های ارزشمندی برای جمعیت هلال احمر هستند که با اعتماد به آن ها می توان موجب ارتقای جمعیت و در نتیجه، ارائه خدمات متعدد به مردم باشد.
ضربی با اشاره به اینکه 98 نفر از نجاتگران درجه یکم در آزمون های جسمانی و مهارتی شرکت می کنند افزود: مرحله اول آزمون جسمانی شامل تست کوپر، دراز و نشست، انعطاف نیم تنه به جلو، دوی 45 متری،پرش طول در جا، فشار موازی، پرش جف دو طرف، دوی مارپیچ و معلق ماندن است.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: آزمون مهارتی هم شامل کمک های اولیه، جستجو و نجات در جاده، جستجو و نجات در آوار، جستجو و نجات در کوهستان و جستجو و نجات در محیط های آبی می باشد که باید نجاتگران در این آزمون ها نمره قبولی بگیرند.
این مسئول اضافه کرد: پس از اخذ نمره قبولی در آزمون ها، حکم ایثار برای پذیرفته شدگان اهدا شده می توانند در آزمون استخدامی جمعیت هلال احمر شرکت نمایند.
در ادامه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با ارج نهادن درجه ایثار گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید « و یوثرون و لو علی انفسهم خصاصه»، گروهی ایثار می کنند ولو اینکه به زیان خود باشد.
حجت الاسلام فاطمی نیا با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) افزود: خداوند انسان هایی در زمین دارد که کارهای مردم را به دست ایشان حل و فصل می کند
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر