جمعیت هلال احمر استان اردبیل

سه شنبه 19 اسفند 1399
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

آزمون 98 نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان برای دریافت درجه ایثار

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری آزمون درجه ایثار با حضور 98 نفر از نجاتگران با درجه یکم جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری آزمون درجه ایثار با حضور  98 نفر از نجاتگران با درجه یکم جمعیت هلال احمر استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر 29 دی با اعلام این خبر افزود: آزمون ارتقای درجه نجاتگران استان اردبیل با حضور ناظران سازمان امداد و نجات طی دو روز در چهارم و پنجم بهمن ماه خبرداد.
وی با بیان اینکه پرونده 98 نفر در این مرحله مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: پس از بررسی پرونده ها جهت ارتقای درجه، کلیه نجاتگران درجه یکم در آزمون های جسمانی و مهارتی شرکت می کنند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: آزمون جسمانی شامل تست کوپر، دراز و نشست، انعطاف نیم تنه به جلو، دوی 45 متری،پرش طول در جا، فشار موازی، پرش جف دو طرف، دوی مارپیچ و معلق ماندن است.
وی افزود: آزمون مهارتی هم شامل کمک های اولیه، جستجو و نجات در جاده، جستجو و نجات در آوار، جستجو و نجات در کوهستان و جستجو و نجات در محیط های آبی می باشد که باید نجاتگران در این آزمون ها نمره قبولی بگیرند.
این مسئول اضافه کرد: پس از اخذ نمره قبولی در آزمون ها، حکم ایثار برای پذیرفته شدگان اهدا خواهد شد.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده