جمعیت هلال احمر استان اردبیل

چهارشنبه 08 بهمن 1399
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل در دیدار با فرماندار شهرستان گرمی:

آموزش مردم روستاها‌ با فعال شدن خانه های هلال محقق شدنی است

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با راه اندازی خانه های هلال می توان دوره های آموزشی مختلفی برای مردم روستاها برگزار کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با راه اندازی خانه های هلال می توان دوره های آموزشی مختلفی برای مردم روستاها برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر ۱۱ دی در دیدار با فرماندار شهرستان گرمی با بیان این مطلب افزود: اگر بتوانیم خانه های هلال را فعال تر کنیم، می توان در زمینه پیشگیری، آموزش و امدادرسانی به مردم روستاها بیش از پیش فعال شد.
ضربی با بیان اینکه ارتباط گیری و ارتباط دهی‌ با مردم روستاها در زمان حادثه می تواند منجر به امدادرسانی بهتر و مطلوب شود، اضافه کرد: خانه های هلال می تواند بانک اطلاعاتی روستا را در زمان حادثه در اختیار دستگاه های خدمات رسان قرار دهد و همین کار سبب می شود با اطلاعات درست نسبت به امدادرسانی اقدام کرد.
این مسئول اضافه کرد: ارتباطات تلفنی و ارزیابی اولیه می تواند توسط خانه های هلال انجام شود.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: پروژه تجاری شهرستان گرمی هم برای شهر موثر و هم برای جمعیت هلال احمر منبع درآمد است.
فرماندار شهرستان گرمی با بیان اینکه خانه های هلال باید تجهیز شود، ادامه داد؛ آموزش امداد و کمک های اولیه نیز باید در اولویت قرار گیرد تا در زمان حوادث اقدامات اولیه توسط اهالی روستا ها انجام گیرد.
علی بهشتی گفت: عملکرد جمعیت هلال احمر شهرستان گرمی در زمینه مبارزه با کرونا و حضور در عملیات مختلف قابل تقدیر است.
لازم به ذکر است سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل، در سفر به گرمی از روند ساخت پروژه تجاری، اتاق آماده عملیات و انبار امدادی شهرستان، مجتمع اداری - امدادی شهرستان و پایگاه امداد و نجات بین شهری لنگان بازدید کرده و با کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان دیدار و گفتگوی صمیمانه داشت.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر