جمعیت هلال احمر استان اردبیل

شنبه 28 فروردین 1400

اجرای مانورفرضی آمادگی تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر شمال غرب کشور استان اردبیل/ حفظ آمادگی نیروها در زلزله

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای مانور دورمیزی آمادگی تیم های بهداشت و درمان اضطراری در زلزله فرضی در منطقه کورائیم شهرستان نیر به بزرگی ۶/۴ ریشتری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر ۱۶ اسفند با بیان این خبر گفت: این مانور با هدف افزایش مهارت نیروهای امدادی، افزایش آگاهی و بررسی کارایی برنامه های آمادگی، مقابله و ارزیابی در زلزله فرضی ۶/۴ ریشتری به صورت ویدئو کنفرانس و منطقه ای با حضور استان های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل انجام گرفت. 
وی ادامه داد: این زلزله فرضی ساعت ۱۱ روز شنبه تاریخ 16 اسفند در منطقه کورائیم رخ داد و بلافاصله پس از تشکیل جلسه در محل EOC استان، تیم های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت، وارد منطقه شدند و همزمان به استان های آذربایجان شرقی، غربی و زنجان به عنوان معین استان اردبیل آماده باش داده و فراخوان شدند.
عزت اله ضربی ارزیابی منطقه، فراخوان تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) و عملیاتی، بارگیری تجهیزات لازم، هماهنگی با استان های معین و برپایی بیمارستان صحرایی (RDH) را از جمله اقدامات انجام شده در این مانور اعلام کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در جریان این مانور جلسه ستاد بحران با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل و اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری (EOC) معاونت امداد و نجات برگزار شد.
گفتنی است شهر کورائیم در ۳۴ کیلومتری شهرستان اردبیل، ۵۵ کیلومتری شهرستان نیر قرار دارد.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر