جمعیت هلال احمر استان اردبیل

شنبه 28 فروردین 1400

اجرای مانور تمرین پناهگیری در 28 خانه هلال استان اردبیل

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مانور تمرین، آمادگی و پناهگیری در زلزله در 28 خانه هلال این استان خبر داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مانور تمرین، آمادگی و پناهگیری در زلزله در 28 خانه هلال این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر 23 بهمن ماه با اعلام این خبر افزود: مانور پناهگیری در زلزله طی روزهای 19 تا 21 بهمن ماه به صورت کشوری برگزار شد که همزمان با کشوردر 28 خانه هلال استان اردبیل هم این مانور برگزار شد.
وی با بیان اینکه این مانور با شعار «ایران آماده» و به صورت کشوری برگزار شد، ادامه داد: خانه هلال روستاهای معصوم آباد و آقچه کند در شهرستان اردبیل، خانه هلال روستاهای مرادلو، انجیرلو و قره قاسملو در شهرستان بیله سوار، خانه هلال روستاهای تکله و خان قشلاقی در شهرستان پارس آباد، خانه هلال مرکز شهرستان خلخال، خانه هلال روستاهای آتشگاه و علیداشین در شهرستان سرعین، خانه هلال روستای فاراب در شهرستان کوثر، خانه هلال روستاهای اینی علیا، کلان و دیزج در شهرستان گرمی، خانه هلال روستاهای جبه درق، لمبر و میرکندی در شهرستان مشگین شهر، خانه هلال ننه کران، دولت آباد، حور، نوجه ده، عنبران و آبی بیگلو در شهرستان نیر و خانه هلال کورائیم، ویرثق، کندوان، قره شیران و دیمان در شهرستان نیر خانه های هلالی بودند که این مانور در آنجا برگزار شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با توجه به الویت خانه های هلال برای جمعیت هلال احمر و نقش موثر آن در افزایش آموزش های امدادی برای مردم مناطق دور دست، مراکز دهستان ها و بخش ها ادامه داد: این مانورها با هدف افزایش مهارت نیروهای امدادی، افزایش آگاهی و بررسی کارایی برنامه های آمادگی، مقابله و ارزیابی در زلزله صورت گرفت.
ضربی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در خانه های هلال خاطر نشان کرد: برگزاری مانور زلزله در خانه های هلال در زمان حوادث کارایی خود را نشان خواهد داد و افرادی که آموزش می بینند، می توانند قبل از رسیدن نیروهای امدادی اقدامات امدادی و حیاتی را انجام دهند.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر