جمعیت هلال احمر استان اردبیل

سه شنبه 19 اسفند 1399

اجرای مانور ساعت صفر زلزله در اردبیل/ حفظ آمادگی نیروها در زلزله

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای مانور صفر زلزله فرضی در منطقه رضی شهرستان مشگین شهر به بزرگی ۵/۶ ریشتری خبر داد .

 سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای مانور صفر زلزله فرضی در منطقه رضی شهرستان مشگین شهر به بزرگی ۵/۶ ریشتری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی شامگاه ۲۷ دی با بیان این خبر گفت: این مانور لحظه ای با هدف افزایش مهارت نیروهای امدادی، افزایش آگاهی و بررسی کارایی برنامه های آمادگی، مقابله و ارزیابی در زلزله فرضی ۵/۶ ریشتری صورت گرفت . 
وی با اشاره به اینکه این مانور بدون هماهنگی قبلی و با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل انجام شده بود، افزود : وقوع زلزله‌ای با بزرگی ۵/۶ ریشتر در منطقه رضی شهرستان مشگین شهر اعلام شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: این زلزله فرضی ساعت ۱۵:۱۵ رخ داد و بلافاصله پس از آن تیم های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت وارد منطقه شدند و همزمان به تمامی شعب تابعه آماده باش داده و تیم های امدادی شعب اردبیل و گرمی به عنوان شعب معین شهرستان مشگین‌شهر به محل حادثه فراخوان شدند.
عزت اله ضربی بررسی میزان خسارت در منطقه، امدادرسانی به افراد حادثه دیده، استفاده از تیم‌های جستجو با کمک‌های سگ‌های زنده یاب، فراخوان تیم های درمان اضطراری، حمایت روانی و ... را از جمله اقدامات انجام شده در این مانور اعلام و تاکید کرد: کارهای لازم برای شناسایی افراد زنده نیز انجام و اقدامات لازم صورت گرفت.
این مسئول یادآور شد: اقدامات لازم برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان فرضی در این مانور انجام و اقلام اولیه زیستی به منطقه ارسال شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه در جریان این مانور جلسه ستاد بحران با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل و معاونین جمعیت استان در محل EOC معاونت امداد و نجات برگزار و در ادامه در محل زلزله فرضی حضور یافتند.
این مسئول با اشاره به اینکه در این مانور فرضی اعضای کارگروه بحران شهر رضی نیز مشارکت داشتند، افزود: تمام اقدامات انجام شده در این مانور از سوی مدیر کل مدیریت بحران نیز مطلوب ارزیابی شد.
گفتنی است شهر رضی در ۴۸ کیلومتری شهرستان اردبیل، ۸۵ کیلومتری شهرستان مشگین شهر و ۷۴ کیلومتری شهرستان گرمی قرار دارد.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر