جمعیت هلال احمر استان اردبیل

چهارشنبه 08 بهمن 1399
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل:

امدادرسانی به 356 حادثه دیده در 3 ماهه سوم سال جاری

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 356 نفر حادثه دیده در این استان طی 3 ماهه سوم سال جاری خبر داد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 356 نفر حادثه دیده در این استان طی 3 ماهه سوم سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، بهزاد نواختی مقدم صبح 6 دی در تشریح عملکرد معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل در 3 ماهه سوم سال جاری با اعلام این خبر افزود: 249 نفر در حوادث جاده ای، 65 نفر در حوادث برف و کولاک، 15 نفر در سیل و آبگرفتگی، 12 نفر در حوادث کوهستان، 7 نفر خدمات حضوری، 5 نفر در حوادث شهری، 2 نفر در حوادث صنعتی و کارگاهی و یک نفر در حادثه دریایی- ساحلی حادثه دیده بودند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به 81 فقره حادثه امدادرسانی کرده اند، تصریح کرد: 56 فقره حوادث جاده ای، 9 فقره برف و کولاک، 4 فقره شهری، 4 فقره خدمات حضوری، 3 فقره کوهستان، 2 فقره صنعتی و کارگاهی، یک فقره آتش سوزی جنگل و مرتع، یک فقره دریایی- ساحلی و یک مورد سیل و آبگرفتگی بودند که عوامل جمعیت هلال احمر استان در آن ها امدادرسانی کرده اند.
نواختی مقدم با بیان اینکه در این حوادث 149 نفر مصدوم شده بودند، ادامه داد:29 نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال داده شده و 2 نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.
این مسئول با اشاره به اینکه در این حوادث 2 نفر اسکان داده شده، افزود: بسته غذایی 72 ساعته و اقلام زیستی نیز در بین آنان توزیع شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در این حوادث 97 تیم عملیاتی متشکل از 354 نفر/روز نیروی عملیاتی حضور داشته که با بکارگیری 135 دستگاه/روز خودروی امدادی به یاری هموطنان شتافته اند.
نواختی مقدم گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان اردبیل همواره آماده امدادرسانی به هموطنان بوده و هموطنان می توانند در صورت بروز هر گونه حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد به صورت 24 ساعته تماس بگیرند.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر