جمعیت هلال احمر استان اردبیل

شنبه 08 آذر 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

تصویب راه اندازی 37 خانه هلال در سطح استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تصویب راه اندازی ۳۷ خانه هلال در سطح استان انجام گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تصویب راه اندازی ۳۷ خانه هلال در سطح استان انجام گرفت.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی صبح ۱۲ آبان در جلسه کمیته استانی هماهنگی و راهبردی نظارت بر خانه های هلال با تصویب راه اندازی ۳۷ خانه هلال در سطح استان افزود: هم اکنون ۸۲ خانه هلال در استان فعال هستند و برنامه ریزی تاسیس ۳۷ خانه هلال دیگر را در دستور کار داریم که مجموع خانه های هلال را در سطح استان به ۱۱۹ خانه هلال برسانیم. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: رئیس جمعیت هلال احمر کشور برای گسترش خانه های هلال تاکید ویژه ای دارد از همین رو تلاش می کنیم تعداد خانه های هلال را در سطح استان افزایش دهیم.
معبودی افزود: انتظار داریم مردم و مسئولان بیش از پیش یاریگر این جمعیت برای ترویج و گسترش خانه های هلال باشند.
این مسئول با اشاره به تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» به برگزاری دوره های آموزشی در خانه های هلال اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی در خانه های هلال باعث بالا رفتن سطح آگاهی آن ها در زمان وقوع حوادث خواهد شد و این آموزش ها در زمان حوادث کارایی خود را نشان خواهد داد و افرادی که این دوره ها را می بینند، می توانند قبل از رسیدن نیروهای امدادی اقدامات امدادی و حیاتی را انجام دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز استفاده کرده و آموزش آن ها جزو الویت های آموزشی جمعیت هلال احمر می باشد.
معبودی در پایان افزود: راه اندازی خانه های هلال در روستاهایی که دهیاری داشته باشند، اولویت دارد و با ایجاد خانه های هلال در روستاها، مناطق کم برخوردار، ادارات و مساجد می‌توان امدادرسانی در زمان حادثه را سرعت بخشید.
لازم به ذکر می باشد در طی ۷ روز اجرای طرح آمران سلامت ۱۶ خانه هلال در سطح استان فعالیت داشته اند.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر