جمعیت هلال احمر استان اردبیل

شنبه 28 فروردین 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در دیدار با فرماندار شهرستان پارس آباد:

جمعیت هلال احمر استان همواره در شرایط سخت در ‌‌کنار مردم است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی یازدهم اسفندماه در سفر به شهرستان پارس آباد ودر دیدار با فرماندار با اشاره به امکانات جمعیت هلال احمر در این شهرستان افزود: شهرستان پارس آباد دارای نیروهای توانمند امدادی و نجاتگران عزیزی هستند.که همیشه اماده خدمت به آسیب دیدگان از حوادث های مختلف هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی یازدهم اسفندماه در سفر به شهرستان پارس آباد ودر دیدار با فرماندار با اشاره به امکانات جمعیت هلال احمر در این شهرستان افزود:  شهرستان پارس آباد دارای نیروهای توانمند امدادی و نجاتگران عزیزی  هستند.که همیشه اماده خدمت به آسیب دیدگان از حوادث های مختلف هستند.
به گفته ضربی، پویش محلی (نفس هدیه کنیم) توسط جمعیت هلال احمر شهرستان در پارس آباد راه اندازی شده که تاکنون ۱۲۱ میلیون تومان برای این پویش کمک جمع آوری شده که با آن سیلندر کپسول اکسیژن خریداری شده و در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.
این مسئول با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر استان در مبارزه با ویروس کرونا تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل و در همین راستا جمعیت هلال احمر پارس آباد در تمامی طرح های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعم از طرح آمران سلامت، ناظران سلامت، کنترل مسافران ورودی به شهرها در اوایل سال، طرح شهید سردار سلیمانی و غیره مشارکت فعال داشته و در تهیه و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی هم فعالیت مثمر ثمری داشته اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: مراحل جذب نجاتگران درجه ایثار در پایگاه ها طی شده و طی آن سه نفر هم در شهرستان پارس آباد در آستانه جذب هستند و مراحل قانونی را طی می کنند.
ضربی با اشاره به ضرورت گسترش تعداد خانه های هلال تصریح کرد: انتظار داریم فرماندار محترم مساعدت و اعتبارات لازم را برای تامین زیر ساخت های پایگاه امداد بین شهری شهرستان و توسعه خانه های هلال در مراکز بخش ها و دهستان ها داشته باشند.
ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد هم در این دیدار گفت: جمعیت هلال احمر در شهرستان، استان و کشور مورد اعتماد مردم و مسئولان است.
وی ادامه داد: سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر مردم هستند و این جمعیت در تمام شرایط سخت در صحنه ها حضور داشته است.
فرماندار شهرستان پارس آباد اضافه کرد:  جمعیت هلال احمر در تمام حوادث به صورت تخصصی وارد میدان شده و از همان دقایق اولیه برای کمک به مردم تلاش می کنند و باید قدردان این نهاد تخصصی و نیروهای آن بود.
 
روحانیت خود را کنار جمعیت هلال احمر می بیند
 
در دیدار مدیرعامل و نماینده محترم ولی فقیه در هلال احمر استان  با حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان پارس آباد: حجت الاسلام باقری گفت: ظرفیت روحانیت شهرستان همواره خود را در کنار مجموعه هلال احمر می داند.
وی افزود: جمعیت هلال احمر باید در کنار وظایف ذاتی خود در مباحث فرهنگی، معنوی، دینی و اعتقادی نیز قدرتمند و غنی تر ظاهر شود.
در این دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عملیاتی می باشد و تقدیر و تشکر امام جمعه شهرستان و استاندار از عملکرد جمعیت هلال احمر نشانگر توان و ظرفیت این سازمان می باشد.
فاطمی نیا با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در بحث کرونا نیز موثر و مفید عمل کرده است، ادامه داد: جمعیت هلال احمر در بحث کرونا اقدامات ارزشمندی از جمله توزیع ماسک، توزیع مواد ضدعفونی کننده، توزیع بسته های معیشتی، تحت حمایت قرار دادن بیماران خاص و خانواده های متاثر از ویروس کرونا و مواردی دیگر را انجام داده است.
عزت اله ضربی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: هدف جمعیت هلال احمر خدمت به خلق خدا می باشد و مجموعه هلال احمر در زمان حوادث و شرایط سخت همواره در کنار مردم بوده است. 
ضربی گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل یکی از دستگاه های موثر در بحث مبارزه و پیشگیری از کرونا می باشد و با اجرای طرح های آمران سلامت، ناظران سلامت، ناظران ارشادی،طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و ... نقش موثری داشته است.
به گفته این مسئول، نیروها و اعضای جمعیت هلال احمر از زمان شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس کرونا بوده و کمک به نیازمندان را هم دغدغه خود قرار داده بود و به بیماران کرونایی کمک های متعددی کرده و در تهیه و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی همت مضاعف و کار مضاعف داشته است.
 
داوطلبان و خیرین سرمایه های ارزشمند هلال احمر هستند
 
در ادامه مدیر عامل استان در دیدار و نشست صمیمی با اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان، خیرین و اعضای کمپین نفس هدیه کنیم، گفت: تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در جهت بر قراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت ها و همچنین حمایت از زندگی و سلامت انسان ها، چهار هدف مقدس جمعیت هلال احمر است.
وی داوطلبان و خیرین را سرمایه های ارزشمند
جمعیت هلال احمر برشمرد و ادامه داد: در هر زمان که جمعیت هلال احمر به یاری مردم در شرایط سخت شتافته است، خیرین و داوطلبان همواره همراه ودر کنار نهاد مردم نهاد بوده اند .در این برنامه با اهدای لوح و هدایایی از خیرین و اعضای کمپین تجلیل شد.
بازدید از واحدهای مختلف شعبه و نشست با همکاران و نجاتگران پایگاه جاده ای سربند شهرستان از دیگر برنامه های سفر یک روزه به شهرستان پارس آباد بود.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر