جمعیت هلال احمر استان اردبیل

سه شنبه 19 اسفند 1399
گزارشی از سفر یک روزه سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مشگین شهر:

جمعیت هلال احمر نیاز به حمایت و اعتبار دارد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل در اخرین روز دی ماه عازم دیار مشگین شهر شد تا ضمن بازدید از پایگاه های امداد و نجات بین شهری این شهرستان در دیدار با امدادگران، کارکنان، نجاتگران و مسئولان شهرستانی مسایل و مشکلات پیش روی جمعیت هلال احمر این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل در اخرین روز دی ماه عازم دیار مشگین شهر شد تا ضمن بازدید از پایگاه های امداد و نجات بین شهری این شهرستان در دیدار با امدادگران، کارکنان، نجاتگران و مسئولان شهرستانی مسایل و مشکلات پیش روی جمعیت هلال احمر این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی در لحظات ابتدایی ورود به مشگین شهر مهمان امدادگران پایگاه بین شهری شهید بنی هاشم شد و پای صحبت ها و درد دل های آنان نشست. 
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این بازدید از اتمام مراحل اجرایی پروژه آبرسانی به پایگاه شهید بنی هاشم مشگین شهر از شهر لاهرود به مسافت نزدیک به ۳ کیلومتر در طی یک ماه اخیر را ستود و از تلاش هایش برای کمرنگ کردن موانع و مشکلات سخن گفت و به مرتفع شدن مشکلات پایگاه تاکید کرد.
ایشان افزود: حضور نجاتگران در راه های مواصلاتی استان قوت قلبی بر مردم منطقه و مسافران این مسیرها است و از همکاری مسئولین محلی شامل بخشدار، شهردار، رئیس آبفا و نجاتگران پایگاه امداد و نجات بین شهری لاهرود در زمینه اتمام کار آبرسانی این پایگاه که آرزوی چندین ساله نجاتگران بود تشکر و قدردانی کرد.
سفر ضربی به مشگین شهر تنها به دیدار های درون سازمانی ختم نشد بلکه او مسیر عمارت فرمانداری را در پیش گرفت و با اکبر صمدی فرماندار شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
فرماندارمشگین شهر در این دیدار با تشکر از حضور به موقع نیروهای جمعیت هلال احمردر حوادث برای کمک به انسان ها از برگزاری مانور فرضی زلزله در منطقه رضی قدردانی کرد. ایشان ضمن تاکید بر رفع مشکلات پایگاه ها، اعلام کرد با توجه به گستردگی جغرافیایی و حجم زیاد مسافران ورودی از غرب این شهرستان، ایجاد پایگاه در مسیر مشگین شهر به اهر را ضروری دانست و خواستار تامین یک دستگاه ست نجات برای بخش مشگین غربی شد و برنامه ریزی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی در صعودهای زمستانی و تابستانی به قله سبلان را ضرورتی انکارناپذیر دانست.
ضربی هم در این دیدار تامین بودجه و حمایت های مادی و معنوی از این جمعیت داوطلب محور و مردمی را خواستار شد و آمادگی هلال احمر را برای توسعه خانه های هلال و آموزش های امدادی وهمگانی برای مردم بخش ها و دهستان ها را اعلام کرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل بعد از این دیدار به بخش مشگین غربی رفت و از زمین پایگاهی که قرار است در این بخش احداث شود، بازدید نموده و خواستار رفع مشکلات و استعلام های این زمین شد تا کارها شتاب بیشتر بگیرد.
پایان بخش سفر یک روزه ضربی به مشگین شهر دیدار و جلسه با کارکنان و شورای اجرایی شهرستان بود که ضربی در این جلسه جمعیت هلال احمر را نهادی مردمی و داوطلب محور برشمرد و اذعان کرد که اگر داوطلبان نباشند جمعیت هلال احمر نمی تواند این همه خدمات متنوع به مردم ارائه دهد.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده

تصاویر