جمعیت هلال احمر استان اردبیل

چهارشنبه 08 بهمن 1399

پیام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مناسبت ۹ دی:

حماسه ۹ دی تجلی ایستادگی ملت در برابر نفوذ آمریکایی بود. ۹ دی تجدید بعیت دوباره مردم و رهبری بود.

حماسه ۹ دی تجلی ایستادگی ملت در برابر نفوذ آمریکایی بود. ۹ دی تجدید بعیت دوباره مردم و رهبری بود. مردم تحت لوای رهبری و با غیرت حسینی ریشه فتنه را کندند و به زباله دان تاریخ سپردند. اگر روشنفکری ها و تدابیر رهبری نبود اتصال قلبی رهبری با امام زمان (عج) باید منتظر روزهای بسیار خطرناک می بودیم که فرجامی تیره و تار داشت.
حماسه ۹ دی فقط مربوط به فتنه نیست ۹ دی یک امر ساری و جاری است ۹ دی یعنی هر وقت با ولایت هستیم راه را درست خواهیم رفت و دچار انحراف و فتنه نخواهیم شد اما اگر از ولی فقیه فاصله بگیریم در دامان انحرافات و فتنه های خطرناک گرفتار خواهیم شد.
امام علی علیه السلام می فرمایند: هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمن بیدار می شود.
مشکل امروز جامعه که مقام معظم رهبری با عنوان فتنه بزرگتر در راه است عنوان فرمودند، غفلت از همین مساله است یعنی ایجاد انفکاک بین ولایت و مردم. این انفکاک چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟ اگر ما فرمایشات رهبری را به درستی درک نکنیم و یا همت و جدیتی برای جامعه عمل پوشاندن به فرمایشات ایشان نداشته باشیم و سخنان ایشان بر زمین بماند این امر از نشانه های این انفکاک می باشد که ما را به سوی انحراف و گرفتاری در فتنه ها سوق خواهد داد و شعله های آتش بی بصیرتی به دامان جامعه خواهد افتاد. در تبین حماسه ۹ دی باید توجه کرد این حادثه جوانب زیادی دارد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد مثلا افشای چهره منافقانه فتنه گران، حمایت های صریح دشمن از فتنه و فتنه گران به قانون نوپای بند نبودن عده ای که مردم را با فریب کاری به کف خیابان آوردند، علت طولانی شدن مدت فتنه، عملکرد بد و ریزش برخی از خواص، نقش مردم در خاموش کردن فتنه، حوادث روز عاشورا و غیرت حسینی مردم و ...
اما باید دقت کرد ضمن اینکه موارد فوق باید تبیین شود و روشن گری گردد اما نباید فراموش کرد که در خاموشی فتنه و بصیرت افزایی مردم، رهبری مهم ترین نقش را ایفا کردند. مقام معظم رهبری با روشنگری های عالمانه و مدیریت عالی بر نقص خود فتنه را مدیریت کردند و با آگاه سازی و بصیرت افزایی مردم آنان را به صحنه آوردند. در حقیقت ۹ دی روز لبیک مردم به رهبری و روز تجدید پیمان با ولایت بوده که دشمن این امر را متوجه شده است و امروزه ما می بینیم بیشترین هجمه ها بر روی ولایت فقیه می باشد.
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده