جمعیت هلال احمر استان اردبیل

شنبه 28 فروردین 1400

پیام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مناسب فرا رسیدن ولادت حضرت علی (ع):

فضایل امیرالمومنین علی (ع) نخستین امام شعیان است که در آیات قرآن به روایات و حوادث تاریخی به آن ها اشاره شده است.

فضایل امیرالمومنین علی (ع) نخستین امام شعیان است که در آیات قرآن به روایات و حوادث تاریخی به آن ها اشاره شده است. از پیام اکرم (ص) نقل شده که فضایل حضرت علی (ع) قابل شمارش نیستند و در روایتی دیگر حضرت فرمودند: بازگو کردن، نوشتن، نگاه کردن و گوش دادن به فضایل حضرت علی (ع) عبادت و باعث آمرزش گناهان می شود.
فضایل قرانی حضرت علی (ع):
آیاتی از قرآن هستند که درباره حضرت علی (ع) نازل شده اند یا مصداق آن ها حضرت علی (ع) معرفی شده است.
از ابن عباس نقل شده؛ آن مقدار از قرآن که درباره حضرت علی (ع) نازل شده درباره هیچ کس نازل نشده است. حدود ۳۰۰ آیه در شان حضرت علی (ع) نازل شده است.
آیه ولایت: آیه ۵۵ سوره مائده که می گوید: خدا، پیامبر (ص) و کسانی که نماز را برپا می دارند و در حال رکوع زکات می دهند بر مردم ولایت دارند. مفسرین شیعه و سنی شان نزول این آیه را ماجرای خاتم بخشی حضرت علی (ع) دانسته اند که امام علی (ع) در حال رکوع انگشتر خود را به فقیر بخشید.
آیه اکمال دین: آیه ۳ سوره مائده است که از کامل شدن دین اسلام سخن می گوید. به گفته مفسرین شیعه منظور از کامل شدن دین اسلام اعلام خلافت و ولایت حضرت علی (ع) بر مسلمانان می باشد که در واقعه غدیر نازل شده است.
آیه ۷ سوره بینه، آیه ۱۰۷ سوره بقره، آیه ۴ سوره تحریم، آیه ۱۲ سوره مجادله، آیه ۶۱ سوره آل عمران، آیه ۳۳ سوره احزاب و دیگر آیات از قران که حدود ۳۰۰ آیه می باشد. در شان و منزلت و فضیلت حضرت علی (ع) اسداله الغاب علی بن ابی طالب، امام العارفین، ولی المتقین نازل شده است.
آب دریا را اگر نتوان کشید / ور به قدر تشنگی باید چشید
کلمات کلیدی
مسعود ولی زاده
تهیه کننده:

مسعود ولی زاده