شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

در حاشیه سفر یک روزه رئیس جمعیت هلال احمر کشور به استان اردبیل انجام شد:

افتتاح انبار امدادی جمعیت هلال احمر کوثر با اعتبار 780 میلیون تومانی

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سفر یک روزه به استان اردبیل، انبار امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان کوثر را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، دکتر علی اصغر پیوندی صبح ۲۶ اسفند ماه در ابتدای سفر یک روزه به اردبیل با حضور در شهرستان کوثر انبار امدادی این شهرستان را افتتاح کرد تا مورد استفاده مردم این شهرستان قرار بگیرد.

وی در آئین افتتاح انبار امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان کوثر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در شرایط سخت کنار و در خدمت مردم است، تصریح کرد: حدود 600 پایگاه امداد و نجات در سطح کشور وجود دارد و برای رسیدن به حد استاندارد نیاز به ساخت 600 پایگاه دیگر هم وجود دارد.

پیوندی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نمی تواند صفر تا صد ساخت پایگاه های امداد و نجات را به تنهایی انجام دهد، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر فاقد چنین توان اجرایی است و باید خیرین، مردم، استانداری ها و فرمانداری ها برای ساخت این پایگاه ها مشارکت داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه انبارهای امدادی برای نگهداری و دپوی 16 قلم پیش بینی و ساخته می شوند، ادامه داد: این اقلام برای استفاده در مواقع ضروری مردم منطقه نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه انبار این اقلام موجب تقویت آرامش روحی و روانی در مردم منطقه می شود، اظهار کرد: با ذخیره سازی این اقلام خود را برای ارائه خدمات بهتر به مردم در مواقع حساس و زمان حوادث آماده می کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این مراسم با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده برای ساخت انبار امدادی شهرستان کوثر تصریح کرد: برای ساخت و تکمیل این پروژه 7 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

رامین معبودی اظهار کرد: 6 میلیارد و 500 میلیون ریال از این مبلغ از اعتبارات مرکز و یک میلیارد و 300 میلیون ریال هم از اعتبارات شهرستانی تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه این انبار 463 متر مربع مساحت دارد، ادامه داد: در این انبار 2 درصد از اقلام مورد نیاز مردم شهرستان ذخیره سازی گردیده تا در مواقع ضروری از آن استفاده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: ۲۰ پایگاه ثابت، سیار و موقت برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در طرح نوروزی در سطح استان فعال خواهند بود.

فرماندار شهرستان کوثر با بیان اینکه اعضاء، داوطلبان و پرسنل جمعیت هلال احمر در لحظات سخت زحمات طاقت فرسا را برای خدمت به مردم متحمل می شوند، گفت: باید قدردان زحمات اعضاء و کارکنان جمعیت هلال احمر به خاطر فعالیت شبانه روزی باشیم.

وحید کنعانی با بیان اینکه 84 کیلومتر از جاده اردبیل به تهران (سرچم) در شهرستان کوثر قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به تردد بیشتر هموطنان از این مسیر، نیاز به ایجاد پایگاه های امداد و نجات دیگری در مسیر هستیم.

وی با بیان اینکه امدادگران داوطلب عضو جمعیت هلال احمر انتظار جذب به این جمعیت را دارند، افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند.

یادآور می شود رئیس جمعیت هلال احمر کشور با همراهی رئیس سازمان امداد، رئیس سازمان جوانان، مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر و هیات همراه به استان اردبیل سفر کرده بود که در ابتدای ورود مورد استقبال مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل، فرماندار و امام جمعه کوثر و جمعی از مسئولان استان و شهرستانی قرار گرفت.


٢١:٠١ - يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٨٨٣    /    تعداد نمایش : ١٢٦٢خروج