شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار بیله سوار:

آماده مشارکت و مساعدت برای برگزاری دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر هستیم

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: آماده مشارکت و مساعدت برای برگزاری دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر در سطح شهرستان هستیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حسن قبادی ظهر ۲۹ تیر ماه در حاشیه سفر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به شهرستان بیله سوار با بیان این مطلب افزود: ما روی آموزش به اقشار مختلف جامعه تاکید داریم و در این زمینه آماده هر نوع همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز آموزش اقشار جامعه به جایگاه واقعی خود نرسیده است، تصریح کرد: آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که در مواقع بحران موجب کاهش تلفات می شود.

قبادی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش غفلت شده است، ادامه داد: ایران جزو 10 کشور حادثه خیز جهان است بنابراین باید همیشه و در همه حال به فکر کاهش تلفات احتمالی باشیم و آموزش به لایه های مختلف مردم می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

فرماندار شهرستان بیله سوار یادآور شد: علیرغم محدودیت های اعتباری آماده هستیم تا در پروژه های جمعیت هلال احمر مساعدت های لازم را داشته باشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این نشست گفت: آموزش بزرگترین سرمایه گذاری در هر زمینه است و می تواند منجر به کاهش آسیب در زمان وقوع حوادث مترقبه و غیرمترقبه باشد.

رامین معبودی با بیان اینکه در سال جاری برای آموزش همگانی و عمومی برنامه ریزی و ورود کرده ایم، تصریح کرد: برای آموزش به کارکنان ادارات دولتی اعلام آمادگی کرده ایم و تاکنون حدود 20 اداره استان اعلام کرده اند که از آموزش های جمعیت هلال احمر استان استقبال می کنند.

وی افزود: کارکنان دولت همیشه در اختیار دولت و در خدمت مردم هستند و آموزش به آن ها موجب می شود که در مواقع ضروری از آنها هم کمک گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه در بین شهرستان های استان تنها دو شهرستان بیله سوار و گرمی دارای دو پایگاه امداد و نجات هستند، افزود: در شهرستان بیله سوار، آموزش به اهالی روستاها را هم شروع کرده و آماده راه اندازی خانه های هلال هستیم.

معبودی اظهار کرد: آموزش به روستاییان از دو نظر حائز اهمیت است، یکی از آن ها آسیب پذیری بیشتر مردم روستاها و ساکنان حاشیه شهرها است و از طرف دیگر دنبال تشکیل تیم های امدادی در روستاها هستیم تا در زمان وقوع حوادث نسبت به امدادرسانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: در خصوص آموزش به مراکز نظامی نیز ورود کرده ایم، چرا که این نیروها نیز همیشه در دسترس و پای کار می باشند.


٢٠:٠٤ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٦خروج