شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل:

اعتقاد صحیح و راسخ زیربنای عفاف و حجاب است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: اعتقاد صحیح و راسخ زیربنای عفاف و حجاب است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا ظهر ۲۴ تیر ماه به مناسبت دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف در نشست فرهنگی و تخصصی بانوان شاغل در جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: اگر می خواهیم خانمی عفاف و حجاب را رعایت کند، اول باید اعتقادات خانواده و جامعه را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیچوقت انسان تن به تحمیل و زور نمی دهد، ادامه داد: با تحمیل، انسان محجبه نمی شود و با زور هم به چیزی عمل نمی کند، هر چند ممکن است در ظاهر تن به حجاب بدهد اما او اعتقاد قلبی به آن نخواهد داشت و تنها در ظاهر و در اماکن خاص حجاب را رعایت می کند.

فاطمی نیا اضافه کرد: حجاب و عفاف هم تکلیف شرعی و الهی و هم تکلیف عرفی، عقلی و قانونی در کشور ما است و همه موظف به رعایت آن هستیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه قرآن کتاب انسان ساز و بشرساز است، گفت: اگر تربیت صحیح دینی نباشد، انسان در زندگی به مشکل بر می خورد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم ثمره ازدواج را آرامش و سکونت بیان کرده است، افزود: اگر زن و شوهر در موقع مشکلات کمی صبر و بردباری کنند، خداوند به زندگی آن ها ورود کرده و در زندگی آن ها رحمت و مودت جاری و ساری می کند.

فاطمی نیا با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند قداست مادر را در کشورهای اسلامی از بین ببرند، تصریح کرد: آن ها به دنبال تحمیل جنگ نیستند بلکه به دنبال از هم پاشیدن زندگی مسلمانان با تقدس زدایی از مادر و خانواده هستند.

رامین معبودی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه نیمی از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل زنان هستند، گفت: زنان عضو جمعیت هلال احمر و همچنین کارمندان شاغل در این نهاد همیشه پا به پای مردان در کمک به همنوعان تلاش می کنند.

وی با اشاره به اینکه زنان در راه اهداف مترقی جمعیت هلال احمر فعالیت های مثمر ثمری دارند، ابراز امیدواری  کرد: زنان شاغل در جمعیت هلال احمر و همچنین داوطلبان به عنوان نیروهای فعال بیش از پیش تاثیرگذار باشند.

معبودی با اشاره به اینکه زنان شاغل و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان اردبیل عفاف و حجاب را سیره فاطمی و فریضه الهی می دانند، تصریح کرد: عفاف و حجاب تجلی فطرت انسان و تاج بندگی زنان است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: زنان شاغل در جمعیت هلال احمر استان اردبیل در تمامی رده های مدیریت و بدنه کارشناسی این نهاد مردمی حضور داشته و نقش آفرین هستند.

لازم به ذکر است این نشست به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان برگزار و در پایان با اهدای لوح و هدایایی از زنان شاغل در جمعیت هلال احمر استان اردبیل تجلیل شد.


٢٠:٢٨ - دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٥١خروج