شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

آمادگی جمعیت هلال احمر استان برای برگزاری دوره های آموزشی رایگان به کارکنان نهادها

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آمادگی جمعیت هلال احمر استان برای برگزاری دوره های آموزشی رایگان به کارکنان نهادهای عمومی و دولتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی صبح 26 تیرماه با اعلام این خبر افزود: برای برگزاری این دوره ها نامه ای به ادارات استان ارسال شده است و برخی از ادارات برای برگزاری این دوره ها اعلام آمادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی «آمادگی در برابر مخاطرات 8 ساعته» و «کمک های اولیه 22 ساعته» به صورت رایگان برای تمامی کارکنان ادارات برگزار می شود، اضافه کرد: این دوره ها در راستای افزایش آمادگی افراد جامعه در برابر سوانح و حوادث برگزار می شود.

معبودی با بیان اینکه تاکنون 14 سازمان استان برای برگزاری این دوره به کارکنان اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: با برگزاری این دوره ها گامی بزرگ برای آگاه سازی کارکنان استان برداشته می شود.

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، کمک‌ های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ ها، احیای قلبی- ریوی(CPR)، خونریزی، پانسمان، آسیب‌ های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل‌بندی، حمل مصدوم، فوریت‌ های پزشکی، مسمومیت‌ ها، نیش و گزش، گازگرفتگی، سوختگی ‌ها و آسیب ‌های ناشی از گرما و سرما سرفصل های دوره آموزشی کمک های اولیه 22 ساعته است.

این مسئول افزود: ضرورت آمادگی در برابر مخاطرات، آشنایی با مخاطرات انسان‌ ساخت، آماده شوید و آشنایی با مخاطرات طبیعی از جمله سرفصل های دوره 8 ساعته آمادگی در برابر مخاطرات هستند.


٠٧:٥٠ - چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٨٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج