شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:

دوره های آموزشی برای 1400 نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اردبیل برگزار می شود

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: دوره های آموزشی برای هزار و 400 نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اردبیل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، نصراله باقری صبح 29 تیر ماه با اعلام این خبر افزود: برای این افراد دوره های کمک های اولیه 22 ساعته و دوره 8 ساعته آمادگی در برابر مخاطرات برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره ها در شهرستان های اصلاندوز و مشگین شهر برگزار می شود، ادامه داد: این دوره ها برای 700 نفر از کارکنان وظیفه آموزشگاه شهید بیگلری مشگین شهر(ناجا) و 700 نفر از کارکنان وظیفه آموزشگاه شهید مدنی(مرزبانی) اصلاندوز برگزار خواهد شد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به سرفصل های دوره آموزشی کمک های اولیه تصریح کرد: کمک های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و روش مواجهه با مصدوم، خفگی ها، احیای قلبی- ریوی(CPR)، خونریزی، پانسمان، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت ها، نیش و گزش و گاز گرفتگی، سوختگی ها، آسیب های ناشی از گرما و سرما، آشنایی با طب رزم از جمله سرفصل های این دوره است.

باقری با اشاره به سرفصل های دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات اضافه کرد: آماده شوید، آشنایی با مخاطرات طبیعی و اقدامات لازم، آشنایی با مخاطرات انسان ساخت و اقدامات لازم، آشنایی با حقوق بشر دوستانه در مخاصمات و فعالیت های تمرینی از سرفصل های این دوره است.

این مسئول با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل آماده برگزاری دوره های مختلف برای کارکنان ادارات و نهادهای مختلف هستیم، تصریح کرد: این دوره ها برای هر شهروندی یک مزیت است که در مواقع بحرانی       می تواند ناجی انسان در برابر حوادث طبیعی و انسان ساخت باشد.


٠٨:٤٥ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٤١خروج