شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل:

آموزش امدادی و مقابله با سوانح برای اقشار مختلف جامعه ضروری و پراهمیت است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: آموزش امدادی و مقابله با سوانح برای اقشار مختلف ضروری و پراهمیت است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل؛ فرهاد عبدالعلی پور ظهر سوم مرداد ماه در کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: این کار موجب کاهش تلفات در زمان وقوع حوادث می شود.

وی با بیان اینکه این کارگروه توفیقات روز افزون در حوزه ماموریت خود داشته است، تصریح کرد: آموزش های عمومی برای خود امدادی و آموزش های تخصصی برای امدادرسانی دیگران است که جمعیت هلال احمر در این زمینه برنامه های خوبی اجرا کرده است.

عبدالعلی پور اضافه کرد: طرح عملیاتی مناطق پنجگانه شهری اردبیل باید آماده سازی و تکمیل شود تا برنامه ها به صورت مدون و دقیق اجرا شود.

رامین معبودی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: باید در مورد خود امدادی در بین اقشار مختلف مردم فرهنگ سازی کنیم تا مردم خود به این مساله ترغیب شوند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل آماده برگزاری دوره های آموزشی به کارکنان ادارات استان است، افزود: تاکنون حدود ۲۰ اداره استان از برگزاری این دوره هاً استقبال کرده اند و ما برای این آموزش ها برنامه ریزی می کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: علاوه بر ادارات، در پادگان ها هم به سربازان آموزش می دهیم تا از آمادگی لازم برخوردار باشند.

یادآور می شود در این جلسه مصوب شد دوره های آموزشی در مساجد برگزار شده و به مدیران عضو کار گروه امداد و نجات هم آموزش های لازم ارائه شود و از طرف دیگر طرح عملیاتی مناطق ۵ گانه شهری اردبیل در جلسات کار گروه بصورت ویژه پیگیری شود.


١٥:٣٣ - پنج شنبه ٣ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠١٦    /    تعداد نمایش : ١٧خروج