نسخه آزمایشی
امروز شنبه  ۸ مهر ۱۴۰۲

سیل و آبگرفتگی روستاهای اطراف مشگین را در برگرفت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از تخلیه ۱۵ باب منزل مسکونی بر اثر سیل آبگرفتگی در روستاهای اطراف مشگین شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حمید قویدل صبح ۸ مرداد با اعلام وقوع سیل در روستاهای اطراف شهرستان مشگین شهر اذعان کرد: براساس گزارش مردمی‌ با شماره ندای امداد ۱۱۲ معاونت امداد و نجات استان مبنی بر سیل و آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در ساعت ۲۲:۲۳ شب گذشته در برخی از روستاهای شهرستان مشگین شهر تیم اعزامی جمعیت هلال احمر با ۱۷ نفر نیروی عملیاتی متشکل از یک تیم جاده، ۲ تیم سیلاب و یک تیم ارزیاب با استفاده از ۳ دستگاه خودروی امدادی برای بررسی وضعیت و امدادرسانی به منطقه اعزام شدند.

این مسئول با اشاره به خسارات های ارزیابی شده این سیل خاطرنشان کرد: امدادگران بعد از حضور در این منطقه به ۴ خانوار و ۱۹ نفر حادثه دیده امدادرسانی کرده و ۱۵ باب منزل مسکونی را تخلیه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: در این حادثه نجاتگران این جمعیت با استفاده از ۶ موتور پمپ و لجن کش به یاری هموطنان حادثه دیده شتافتند.

قویدل همچنین اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در محل حادثه و در بین افراد آسیب دیده منطقه اقلامی مانند: ۳ دستگاه چادر امدادی، ۳۲ تخته پتو، ۶ تخته موکت ، ۳ شعله والور، ۳ ست ظروف در بین حادثه دیدگان توزیع کردند.

وی از هموطنان خواست، در صورت وقوع حوادث می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات تماس بگیرند.

لازم به ذکر است عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد...

مشاهده ۱۷
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۸- ۱۰:۵۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه