نسخه آزمایشی
امروز شنبه  ۸ مهر ۱۴۰۲

امدارسانی به 41 نفر از حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی در شهرستان مشگین شهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی در روستاهای شهرستان مشگین شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، حمید قویدل عصر ۱۰ شهریور با اعلام این خبر افزود: براساس گزارش مردمی‌ با شماره ندای امداد ۱۱۲ معاونت امداد و نجات استان مبنی بر سیل و آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در ساعت ۲۲:۲۳ تاریخ ۷ شهریور در برخی از روستاهای شهرستان مشگین شهر (کوجنق، جب درق و خان کندی) تیم اعزامی جمعیت هلال احمر با ۲۲ نفر نیروی عملیاتی متشکل از ۲ تیم جاده، ۲ تیم سیلاب و ۲ تیم ارزیاب با استفاده از ۴ دستگاه خودروی امدادی به یاری هموطنان حادثه دیده شتافتند‌.

این مسئول با اشاره به خسارات های ارزیابی شده این سیل خاطرنشان کرد: امدادگران بعد از حضور در این منطقه به ۹ خانوار و ۴۱ نفر حادثه دیده امدادرسانی کرده و ۱۵ باب منزل مسکونی را تخلیه کردند.

وی افزود: در این حادثه نجاتگران این جمعیت با استفاده از ۶ موتور پمپ و لجن کش به به افراد حادثه دیده امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل همچنین اضافه کرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر در محل حادثه و در بین افراد آسیب دیده منطقه اقلامی مانند: ۳ دستگاه چادر امدادی، ۳۲ تخته پتو، ۶ تخته موکت ، ۳ شعله والور، ۳ ست ظروف و ۵ بسته غذایی ۷۲ ساعته در بین حادثه دیدگان توزیع کردند.

قویدل از هموطنان خواست، در صورت وقوع حوادث می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات تماس بگیرند.

مشاهده ۱۸
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۰- ۱۶:۵۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه